.

.

New
УВ flatbed печатач за лична карта, Телефон Случај,Пенкало, CD, Кожа,Метал,Дрво ,кригла,итн

УВ flatbed печатач за лична карта, Телефон Случај,Пенкало, CD, Кожа,Метал,Дрво ,кригла,итн

DEN 125400.00
DEN 132000.00

Стока
Достапно.

На готовиот производ е за долгогодишен за употреба на отворено.
Систем За Ладење
Вода за ладење и воздушниот систем за ладење
Интерфејс
Hi-Speed USB 2.
Предност за LED светилка УВ flatbed печатач
1.x
Температурата На Работа
50° до 95°F (10° до 35°C)
Оперативен Влажност
20% до 80%
Димензии
Нето : Околу 87*67*63cm;
Се одликува со дрвени случај : Приближно 95*75*75см
Тежина
Нето : Прибл 75kg;
Се одликува со дрвени случај : Околу 100kg Софтвер вклучени
Возачот ЦД, Работење CD, Прирачник, Мастило-алатка за додавање
.0
Оперативни Системи
Windows® 2000, XP, XP Professional x64 и Windows Vista™, Windows 7, Windows 8, Macintosh® OS X 10. Готовиот производ има цврста површина која е ув доказ, водоотпорен и нула доказ. Ув flatbed печатач може да се печати бело мастило постојано без блок, на тој начин тоа е пробив на традиционалните дигитално печатење техника.Заврши сликата испечатени од страна УВ flatbed printe е врежана на површината . Тоа може да печатите различни бои како црна, темно материјал
Најпопуларните 6 бои a3 големина мали ув flatbed печатач iphon покрие печатење спецификации :
Interjet UV330 C6 УВ flatbed печатач
Технологија На Печатење
6-боја напредни Micro Piezo инкџет технологија
Млазницата Конфигурација
90 млазници*6
Минимални Капки Мастило Со Големина
1. Машината се применува во вода систем за ладење и воздух за ладење на системот да се води на топлина за LED светилка за да се дисипација повеќе брзо .

Детали

Бренд Име:
ZINGYMIGHT
Број На Модел На:
Интер-jetUV330C
Свеж

Избор на клиенти