.

.

New
Телефон случај / Бизнис картичка/Топката пенкало/ Покана картичка итн печатење во А3 димензии УВ печатач , DHL превозот бесплатно

Телефон случај / Бизнис картичка/Топката пенкало/ Покана картичка итн печатење во А3 димензии УВ печатач , DHL превозот бесплатно

DEN 125400.00
DEN 132000.00

Стока
Достапно.

Ув flatbed печатач може да се печати бело мастило постојано без блок, на тој начин тоа е пробив на традиционалните дигитално печатење техника.
Тоа може директно да се печати било фото/дизајн од компјутер на било каква рамна површина како пластика, пвц, abs, кожа, пенкало, CD, телефон маска, голф топче итн. Тоа може да печатите различни бои како црна, темно материјал
Повеќе слика за машина , pls се однесуваат на следново :
Најпопуларните 6 бои a3 големина мали ув flatbed печатач iphon покрие печатење спецификации :
Interjet UV330 C6 УВ flatbed печатач
Технологија На Печатење
6-боја напредни Micro Piezo инкџет технологија
Млазницата Конфигурација
90 млазници*6
Минимални Капки Мастило Со Големина
1.5 Пико литри
Резолуција На Печатење
Корисник може да се одреди до 2880*1440 dpi
Димензии На Печатење
Корисник може да се одреди до 28*48cm
Печати Висина
Корисник може да се одреди до 8cm
Приспособување На Висина На Дршката
Преку ограничен висина бар
Брзината На Печатење
А4 големина : Како најбрзо што 111 дик со фотографија на владата;
A3 големина : Како најбрзо што 173 дик со фотографија на владата;
Прилагодливи според резолуцијата на владата. Готовиот производ има цврста површина која е ув доказ, водоотпорен и нула доказ.Заврши сликата испечатени од страна УВ flatbed printe е врежана на површината .0
Оперативни Системи
Windows® 2000, XP, XP Professional x64 и Windows Vista™, Windows 7, Windows 8, Macintosh® OS X 10.

Детали

Бренд Име:
ZINGYMIGHT
Свеж

Избор на клиенти