.

.

New
WANHAO i3 V2.1 Десктоп Дигитална 3D Печатач 2 Бесплатно во ролни со вжарено и SD картичката како Божиќ подарок

WANHAO i3 V2.1 Десктоп Дигитална 3D Печатач 2 Бесплатно во ролни со вжарено и SD картичката како Божиќ подарок

DEN 14352.00

Стока
Достапно.

1 е Полна assemblied.1
Најдобар квалитет WANHAO I3 V2. Повисока температура способност овозможува користење на повеќе материјали и побрзо печатење брзини. Видео упатство за 0 стартер.WANHAO - 3 D печатач Модел I3 V2.1 3 D Печатач
Челична Рамка Десктоп Дигитална 3 D Печатач Duplicator I3 V2.
Безбедноста е Број 1 стандард за сите WANHAO печатач.Вашиот saftey, ние се грижиме .
Нашите услуги
1. 3 D скенер прави 3 D дигитална копија на објектот. Професионални по-продажба на услуги.75 mm Материјална поддршка PLA, PVA, PEVA, PLA Случај Материјал Челик Случај Софтвер CURA, домаќинот со Repitator LCD дисплеј англиски/Кинески/customrized било кој јазик Слој Дебелина 100 micron - 400 micron File Transfer Micro SD Card & USB Рамка Боја Челична Рамка (Прав Обложени Црна) Гаранција 1 Година за Главниот одбор, 3 месеци гаранција за Главната Рамка Тежина(kg) 12kg Вкупната големина(cm) 40x41x40cm Пакување големина(cm) 50x48x30cm
Wanhao Duplicator I3 V2.1 - Специјално дизајниран за домашна корисникот, дури и кое нема 3 D искуство досега.
Сето тоа започнува со изработка на виртуелни дизајн на објектот што сакате да го креирате. Wanhao користите само CE, CB, FCC уверение за Напојување единица и одбор за контрола.
3 D Печатач Апликација
Широко се применува за шприц, пластични прототип, архитектура, стоматолошки, авто делови, електроника, гравирање, artcraft, играчки, чевли, енергија, рака моделирање и прототип итн. Сите што треба да направите е да се приклучиш во сила и да се сврти на печатач, а потоа започнете ја вашата печатење патување.

Детали

Бренд Име:
WANHAO
Брзината На Печатење Во Боја:
30-70mm/s
Број На Модел На:
I3 V2.1
Име на производ:
wanhao десктоп дигитална 3d печатач
Брзината На Печатење Во Боја:
70mm/s
Број На Модел На:
I3 V2.1
Екструдер Количина:
еден екструдер
материјална поддршка:
pla abs
Макс некој област:
200*200*180mm
plateform носителот:
plateform носителот
i3 печатач Софтвер:
CURA домаќин од страна на Repitator
i3 печатач Случај Материјал:
челик случај
филамент дијаметар:
1.75 mm
Свеж

Избор на клиенти