.

.

New
DE03 400*300*300мм 400 степени Тројно Екструдер Creatbot 3d печатач Големи Димензии FDM 3D Машина Полу-Затворени Оригиналниот Производител

DE03 400*300*300мм 400 степени Тројно Екструдер Creatbot 3d печатач Големи Димензии FDM 3D Машина Полу-Затворени Оригиналниот

DEN 150384.00

Стока
Достапно.

Добредојдовте на вашите идеи. Една година гаранција е на располагање.x
Млазницата Дијаметар : 0.
Henan Suwei Електронски Technology Co.Најголемата печатење област во десктоп FDM принтери' на пазарот. Се враќа во рок од 7 дена од денот на приемот. Досега, имаме многу препродавачи целиот свет. Во рок од 1 година, ако вашиот 3d печатач делови се скрши, ние ќе брод печатач додатоци за да можете само да ја полните превозот надомест.Топол Кревет Температура : 100 степен оперативен СИСТЕМ : XP/Vista, Win7,Win 8
Димензија : 600*560*440mm Формат на Датотека : STL, OBJ, GCode, Amf
Нето Тежина : 43kg Slicer : Creatware,Cura, Simply3d
Пакет Тежина : 64kg Печатење Софтвер : Cura, Printrun, Repetier Host
Техника.Екструдер Температура : 350 степен ( надградена) Софтвер
Max. П : Дали сте фабрика или трговското друштво?
A : Ние сме една фабрика кои се специјализирани во производство на 3d печатач.
Ако било причини да се направи за испорака одложен, нашите продажни ќе контакт со вас веднаш . Обезбеди OEM услуга.

Детали

боја:
Еден екструдер, Тројно екструдер
Бренд Име:
CreatBot
Број На Модел На:
Нови DE02
Брзината На Печатење Во Боја:
120mm/s
Печатење со големина:
400*300*300мм
Екструдер:
Дувачкиот двојна млазници
Екструдер дијаметар:
0.4 mm 0.5 mm 1.0 mm
филамент достапни:
ABS,PLA,PVA,КОЛКОВИТЕ,PETG,итн
филамент дијаметар:
1.75 mm 3.0 mm
Макс главата температура:
350 степени
Макс топол кревет температура:
100 степени
Софтвер:
Creatware,едноставно 3d
Нето тежина:
43kg
Јачина На Тежина:
64kg
Свеж

Избор на клиенти