.

.

New
2 парчиња TMC2208 Повлекува Моторни го исклучите Возачот Stepstick Моќ Цевка Изградена-во Возач Тековната 1.4 Врв Тековната 2A го Замени TMC2100

2 парчиња TMC2208 Повлекува Моторни го исклучите Возачот Stepstick Моќ Цевка Изградена-во Возач Тековната 1.4 Врв Тековната 2A

DEN 792.00
DEN 1199.04

Стока
Достапно.

ако не,само ќе испрати еден. Двете компоненти мора пулсот / насока на текст, може да биде целосно независна операција.
2 парчиња TMC2208 Повлекува Моторни го исклучите Возачот Stepstick Моќ Цевка Изградена-во Возач Тековната 1.75 V-36 V, 256 subdivision; со патентирана технологија spread Cycle ™ висока хеликоптер фреквенција, dc Step ™, stall Guard2 ™ кабина откривање технологија, Cool Step ™ сегашната динамика на вредноста технологија, може да се спаси 70% од енергијата, Stealth Chop го исклучите технологија Флексибилни micro Plyer interpolation единица, компонента може да се обезбеди до 256 microstep / чекор резолуција, дури и во пулсот стапка е ограничен систем се уште може да биде совршен за да се постигне синусоидален контрола; Како stealth Chop парична казна музика технологија е широко се користат во 3 D печатење, па Овие компоненти се така дизајнирани за да бидат компатибилни со постоечката 3 D печатач електроника, елиминирање на потребата за скапа редизајн.4 Врв Тековната 2 A го Замени TMC2100
TMC2208 една оска stepper мотор чип, моќ цевка изградена-во вози тековната 1. Конфигурација се спроведува преку дигитален текст. Може да го замени оригиналниот TMC2100 ,пониски топлина, особено за 3 D печатење на пазарот!!! забелешка : секое тело има само шрафцигер,ако цел повеќе и треба повеќе шрафцигер,pls контактирајте со нас. повеќе информации за TMC2208 : ако u сакате Тестер TMC2208, ве молиме кликнете на сликата подолу за купување.

Детали

Тип На Објект:
Возачот
Број На Модел На:
TMC2208
Бренд Име:
FYSETC
Предност:
super silent
Опсег:
За 3D печатач делови
Примена :
заменете TMC2100 V1.3
characteristitic:
stepsticks
Материјали:
pcb
со heatsinks:
Yes
microsteps:
256
Напон Спектар:
4.75 V-36V
Компатибилен:
за Arduino
Атрибут:
actuate
Свеж

Избор на клиенти