.

.

New
5pcs 3D печатач V6 далечински истиснување печати ја главата екструдер со Thermistors Патрон Грејачи J-РАКОВОДИТЕЛ hotend долги bowden

5pcs 3D печатач V6 далечински истиснување печати ја главата екструдер со Thermistors Патрон Грејачи J-РАКОВОДИТЕЛ hotend долги

DEN 832.00
DEN 945.60

Стока
Достапно.


2, надворешна ротација гас тешки заеднички за вградена цевка менгеме, понатамошно намалување на тежината и намалување на топла крајот должина, исто така се направи цевка за хранење повеќе длабоко во топла крајот, хранење повеќе моќни (пневматски конектор може само да биде вметната мала цевка во хранењето, лесно да предизвика храна не е мазна и други прашања).75 mm за вас
.75 mm (изградена-во Тефлон),
2,Близината 3мм (изградена-во Тефлон),
3,Близината 1.
Pls љубезно ја напушти масажа ни треба моделот, благодарам многу!! ако не сте го напушти масажа на нас, ние ќе испрати 0.75 mm за вас
Опис :
V6 ги има следниве предности во однос на V5 :
1, да се намали топлина мијалник должината, дебелината и дијаметар (пократки должина е погодна за стабилноста на зголемување на топлина крај), додека со зголемување на бројот на светот, топлина крајот се намали телесната тежина во исто време, има подобар дисипација на топлина перформанси и стабилност.
3, подобрување на оригиналниот греење блок, изглед е повеќе концизен и практичен, греење цевка, thermistor и алуминиум block contact (блокирај контакт во целост, и на тој начин повеќе прецизна контрола на температурата за наплата.
Внимание :
Изграден Тефлон цевка цевка за хранење значи вграден Тефлон
за овој производ, имаме четири модел :
1, Близината 1.75 mm ,
4, Близината 3мм
Pls љубезно ја напушти масажа ни треба моделот, благодарам многу!! ако не сте го напушти масажа на нас, ние ќе испрати 0.

Детали

Тип На Објект:
J-раководител
Бренд Име:
Kee Грч
Број На Модел На:
E3DV6
Свеж

Избор на клиенти