.

.

New
Опрема VR 5.0 3D Очила Виртуелната Реалност Шлем Изграден во Жиро Sens за Samsung Галакси S9 S9Plus S8 S8+ Note5 S6 S6 Работ+ S7 S7Edge

Опрема VR 5.0 3D Очила Виртуелната Реалност Шлем Изграден во Жиро Sens за Samsung Галакси S9 S9Plus S8 S8+ Note5 S6 S6 Работ+

DEN 5867.00
DEN 8628.00

Стока
Достапно.

0 Карактеристики : 1.0+R1 Remote Controller (далечинско со Батерија ) (Опрема VR без мало Пакет) 3.0+Бела Bluetooth Далечински (remote со Батерија) (Опрема VR без мало Пакет) 4.0 (без мало пакет) 2.6 мм Тежина : 345g Хоризонтот : 101 степени на визија Материјал : зајакнато стакло,заштита на животната средина материјал На сензорот : забрзување сензор,жиро сензор,сензор Компатибилни телефони : Само за Галакси S9 S9 Plus S8, S8+, Note5, S6, S6 Работ, S6 Работ+, S7, S7 Работ, Note7 Опрема Далечински Контролер Функција: 1.0+Мини Црн Bluetooth Далечински (remote со Батерија) (Опрема VR без мало Пакет) 5.
Опрема VR 5.Само Опрема VR 5.Опрема VR 5.Можете да ги користите Девет оска gyroscope somatosensory контролер како далечински управувач за да се движите вашиот виртуелната реалност со леснотија или да ја користите како gamepad заврши со активирањето да победи на играта.Автоматски се утврди идентификацијата на Android и IOS систем, без прирачник за префрлување.0 3 D Очила Виртуелната Реалност Шлем Изграден во Жиро Sens за Samsung Галакси S9 S9 Plus S8 S8+ Note5 S6 S6 Работ+ S7 S7 Edge
Опрема VR 5.Опрема VR 5.0 верзија.Опрема VR 5.Поддршка на различни режими на контрола, музика, игри, глувчето, авто-тајмерот и така натаму.Опрема VR 5.Поголема, повеќе рамни touchpad, само треба да кликнете или лизгање, точни контрола може да се реализира.Контролорот е облик да се користи природно со една рака.Вкупната тежина (пакет) : 720g 10.Опрема VR 5.Батерија : Вграден-во литиум батерија, може да се рециклира, 180 ма 8.

Детали

Тип:
Бинокуларна
контролори:
No
Тип На Сензор:
gyroscope
Број На Модел На:
Опрема VR 5.0
Во реално време Мапата Изградба:
No
Пристаништа:
Никој
Компатибилен Уред:
Паметни телефони
Гледање Искуство:
Извонредно
Пакет:
Пакет 1
Сите-во-едно Виртуелната Реалност Очила:
No
Камерата:
No
Пакет:
Yes
Базни Станици:
No
Гест За Препознавање На:
No
FOV:
101
Екранот Број:
Еден
3D Очила Тип:
Поларизирана
Бренд Име:
Samsung
Безжичната мрежа Тип:
Никој
Поставете Тип:
Очила Само
боја:
Deep blue
Поддршка За Паметни Телефони:
Галакси S9 S9Plus S8, S8+, Note5, S6, S6 Работ+, S7, S7 Работ
Сензор:
Забрзување Saensor,Жиро Сензор,Сензор
Свеж

Избор на клиенти